Arkanıza Yaslanın, Sadece İzleyin!

Marka imajınıza hitap eden görsel iletişim çözümleri sunuyoruz.

Neler Yapıyoruz?

Grafik Tasarım Hizmetlerimiz

strategy

UI/UX Arayüz Tasarımı

Sosyal Medya Reklamları

Reklam Kreatifleri / Banner

growth

Kurumsal Kimlik

Dijital Klinik’in Etkileyici Görsel Dünyasında Benzersiz Bir Yolculuğa Çıkın!

Grafik Tasarım; markaların ürün veya hizmetlerinin iletilmek istenen mesajla birlikte hedef kitleye uygun tipografi, renk, desen, şekil ve çizimlerle anlatıldığı iletişim sanatıdır. Etkileyici bir marka imajı oluşturmak, marka bilinirliğini görünür kılmak, hedef kitlenin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmek ve satışları artırmak için grafik tasarımcılar tarafından hazırlanan görsel iletişim materyallerin tamamıdır.

Grafik Tasarım hizmetleri kapsamında markalar, işletmeler ve kurumlar tarafından tercih edilen Grafik Tasarım ögeleri; UI/UX Arayüz Tasarımı, Reklam Kreatifleri / Banner ve Kurumsal Kimlik olarak bilinmektedir.

Grafik Tasarım Hizmetleri

  • UI/UX Arayüz Tasarımı: Kullanıcı Arayüzü olarak bilinen UI (User Interface) ile Kullanıcı Deneyimi olarak bilinen UX (User Experience) tasarımlarının bir arada kullanılmasıyla oluşturulan tasarım sürecidir. Başarılı bir tasarımda, kullanıcının sunulan ürün veya hizmetle etkileşime geçtiğinde optimum verim sağlaması beklenir. UI tasarımında; kullanılan grafik ögeleri, tipografi, ikonlar ve renkler gibi unsurların kullanıcı dostu olması beklenir. UX tasarımında ise web sitelerinde ve mobil uygulamalarda kullanılan ürün veya hizmetlerin kullanım kolaylığı sağlayacak şekilde, işlevsellik ön planda tutularak hazırlanması tercih edilir.
  • Reklam Kreatifleri / Banner: Markaların ürün veya hizmetlerini sunmak, satışlarını artırmak için reklam ajansları tarafından hazırlanan pazarlama materyalleridir. Metin, logo, renk ve diğer tasarım ögelerinin bir araya getirilmesiyle oluşur ve günümüzde sosyal medya, e-posta ve web sitelerinde sıklıkla kullanılır.
  • Kurumsal Kimlik: Bir şirketin ya da organizasyonun imajını oluşturmak, görünürlüğünü sağlamak, vizyon ve misyon değerlerini yansıtmak için hazırlanan görsel ve işitsel tasarımlarının bütünüdür. Şirket ya da organizasyonlar; hedef kitlelerine yansıtmak istedikleri kurum imajını logo, broşür, web siteleri, mektup ve kartvizit gibi materyallerle yansıtır.

Markamız Dijital Klinik, profesyonel grafik tasarım kadrosu ve alanında fark yaratan kreatif ekibi ile Grafik Tasarım hizmetlerinde markanızın ihtiyaç duyduğu prestiji sağlar.

 

Sizi Bekliyoruz!

Kreatif Ekibimizle Tanışın, Size Özel Profesyonel Çözümler Sunalım!

Grafik tasarım, farklı medya platformlarında kullanılmak üzere görsel iletişim tasarlamaktır. Bu, logolar, broşürler, web siteleri, kitap kapakları, ambalajlar, reklam kampanyaları vb. gibi birçok farklı projeyi kapsayabilir.

Grafik tasarım hizmetleri genellikle projenin kapsamına ve karmaşıklığına bağlı olarak değişkenlik gösterir. İşletmeler genellikle grafik tasarım hizmetleri için bütçelerini ayırır ve ajanslar veya bağımsız tasarımcılarla çalışarak proje bütçesini belirlerler.

Grafik tasarımı yapmak için birçok araç kullanılabilir. Bunların başında Adobe Creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign vb.), CorelDRAW, Sketch, Canva ve Figma gibi popüler yazılımlar gelmektedir.

Grafik tasarım, ürün veya hizmetlerinizi daha profesyonel ve cazip hale getirerek müşterilerinizi etkilemenize yardımcı olabilir. Ayrıca, markanızın tanınırlığını artırabilir, birimler arasındaki iletişimi kolaylaştırabilir ve hedef kitlenizle daha iyi etkileşim kurmanıza yardımcı olabilir.

Baskı tasarımı, fiziksel olarak basılmış bir nihai ürün oluşturmak için tasarım yaparken dijital tasarım, tasarımın dijital bir format olarak kullanılacağı web siteleri, sosyal medya kampanyaları vb. için yapılan tasarımdır.